Sitsiilia

Oliivid

Sitsiilias kasvatatakse oliive päris mitmes rajoonis, aga kõige kuulsam on kindlasti Castelvetrano piirkond ja Belice org. Oliive soolatakse, marineeritakse, küpsetatakse ahjus, maitsestatakse erinevate maitseainetega ja neid kasutatakse palju ka siinsetes roogades. Suuremast osast oliividest toodetakse aga õli ja väga nõutud oliivõli on filtreerimata, läbipaistmatu  ja jätab suhu kergel mõrkja maitse.


Värsked soolatud suured Castelvetrano oliivid kividega (soovitud kogused pakendatakse vaakumpakendisse) 1 kilo hind 10.-eurot


Väiksed soolatud nocellara oliivid kividega (soovitud kogused pakendatakse vaakumpakendisse) 1 kilo hind 10.-eurot


Rohelised või mustad oliivid vaakumpakendis (oliivid, oliiviõli, tšillipiar, küüslauk) 500 grammine pakk 8.-eurot, 350 grammine pakk 6.-eurot.


Soolatud rohelised oliivid vaakumpakendis 500 grammine pakk 8.-eurot, 350 grammine pakk 6.-eurot.


Teravamaistelised oliivid vaakumapkendis (oliivid, oliiviõli, tšilliipra kreem), 500 grammine pakk 8.-eurot, 350 grammine pakk 6.-eurot.


Oliivid boscaiola (mustad ja rohelised oliivid, oliiviõli, küüslauk, tšillipipar), 500 grammine kott 8.-eurot, 350 grammine pakk 6.-eurot.


Antipasto isolano (rohelised oliivid, oliiviõli, cucuncid ehk kappariviljad, küüslauk, tšillipipar, 500 grammine pakk 9.-eurot, 350 grammine pakk 7.-eurot.