Sitsiilia

Mesi

Pakutav mesi ja meetooted on pärit Etna nõlvade Zafferana Etnea linnakese mesinikelt. Itaalia mesilased töötavad aasta läbi, sest õisi on aastaringselt ning mesinikud viivad tarud just sinna, kus mesilastel tööd tohkem. Kui õitsevad apelsinid, siis on tarud apelsiniaedades, kui vulkaani nõlvadel on õites kastanimets, viiakse tarud sinna. Eukalüptide õitsemise ajal on tarud taas eukalüptisaludes.

* Apelsinimesi - korjatud Catania madalikul asuvatest apelsiniaedadest. Hea unetuse, peavalu ja seedeprobleemide korral.
* Kastanimesi - korjatud Etna ja Sila kastanimetsadest, pruunika värvuse ja huvitavalt mõrkja maitsega mesi. See mesi ei kristalliseeru täielikult, võib küll muutuda koostiselt kreemjaks, aga mitte kõvaks. Aitab parandada vereringet.
* Sidrunimesi - korjatud Catania piirkonnast Ioonia mere äärsetelt aladelt. Hea unetuse, peavalu ja seedeprobleemide korral.
*Eukalüptimesi - korjatud Sitsiilia keskosast, Enna ja Caltanissetta linnade lähistelt. On abiks köha ja kurguprobleemide korral.
*Kroon-magusristiku mesi - korjatud Madonie mägede jalamilt Polizzi Generosa linnakese lähistelt. Hea seedetraktile ja ainevahetusele.
* Melata ehk "lehemesi" - korjatud Catania madalikult. Ei kristalliseeru, jäädes vedelaks või ka kreemjaks. Sisaldab rohkesti mineraalsoolasid. Hea mälule, närvisüsteemile ja hingamisteedele.
*Tüümianimesi - korjatud Sürakuusa lähistelt Palazzo Acreide linnakese ümbrusest. Hea köha ja hingamisteede haiguste korral.

Hinnad: 45 grammine purk 2.-eurot (tüümianimesi 3.-eurot); 125 grammine purk 4.-eurot (tüümianimesi 6.-eurot); 250 grammine purk 6.-eurot (tüümianimesi 8.-eurot); 500 grammine purk 8.-eurot.


Meekreemid on lihtsamalt öeldese maitsestatud meed. Sobivad hästi saia- ja pannkoogikatteks, aga ka tee magustamiseks ning juustuvaagna juurde. Kreemid koosnevad 96% meest ja 4 protsendist vastavast lisandist, mis kreemile maitse ja värvuse annab.
*Pistaatsia meekreem
*Maasika meekreem
*Metsamarjade meekreem
*Meloni meekreem
*Metsapähkli meekreem
45 grammi 2.50.-eurot, 125 grammi 4.50.-eurot, 250 grammi 7.50.-eurot.