sitsiilia

Palermo ja Monreale

Sõidame Monreale linnakesse, mis jääb Palermost mõne kilomeetri kaugusele ning mis on kuulus eelkõige selle poolest, et sinna on Normanni kuningate poolt ehitatud Sitsiilia väidetavalt kõige uhkem katedraal. Monrealest saab imetleda ka Palermo panoraami.
Tagasiteel Palermosse võime teha peatuse kaputsiinumkade katakombide juures, et uudistada eelnevate sajandite kummalisi matmiksombeid.
Järgnevalt teeme tutvust Palermo vanalinnaga ja selleks pargime auto ning jätkame oma ekskursiooni jala. Vaatame Palermo katedraali, Normannide paleed, Vucciria kvartalit, Quattro Canti´t kui Hispaania-aegse Palermo peateede ristumiskohta, Pretoria purskaevu, Teatro Massimo´t, Capo turgu, Politeama väljakut ja teatrit. Lõunaks pakuks midagi kohalikust street-food´i valikust.
Pärast jalutuskäiku sõidame Palermo püha mäe, ehk Monte Pellegrino otsa, kust on alguse saanud Palermo kaitsepühaku, Santa Rosalia lugu. Ka tänapäeval on tegemist kohaga, kus asub Rosalia pühamu ja inimesed käivad seal pühakule austust avaldamas. Seda võite teha teiegi!
Päeva lõpetame Palermo rannapiirkonnas, Mondellos, kus jääb pisut aega jalutamiseks ja ilusa ilma korral ka ujumiseks. Teel Mondellosse vaatama ka Palazzina Cinese´t ehk Hiina paleed, mis ainkordne kogu Sitsiilias.
Hind: 280.-eurot(kuni 5 inimest)