sitsiilia

Erice, soolaväljad ja San Vito lo Capo

Sõidame Sitsiilia läänerannikule, Trapani linna juurde, kus saavad kokku Vahemeri ja Türreeni meri. Enne Trapanit kõrgub 751 meetri kõrgune kaljune mäetipp, kuhu otsa suundume, et tutvuda Erice kindluslinnaga. Kunagi arvatavasti kreeklaste poolt rajatud linn on väga isepärane oma kitsaste kiviste tänavate ja kaljunukil kõrguvate kindlusetronidega. Hea ilma korral näeb vaateplatvormilt ka Egedi saari.
Trapani ja selle ümbrus on aastasadu olnud kuulsad oma soolatöötlemise poolest ning soola saadakse seal mereveest tänapäevani. Käime vaatame soolavanne ja samas on ka soolaveskid, mida tänapäeval küll enam ei kasutata aga mis on ainulaadsed Euroopas ja võetud kaitse alla.
Lõunapaus soolarestoranis.
Pärastlõunal sõidame San Vito Lo Capo´sse, kus Sitsiilia põhjaranniku üks ilusamaid liivarandasid. Puhkus rannas.
Tagasiteel Palermosse võime soovi korral peatuda acque calda soojaveebasseinides, kus võimalik ujuda või lihtsalt lõõgastuda maa seest tulevas looduslikus kerge väävlisisaldusega vees.
Päevane kilometraazh umbes 250 km
Hind: 300.-eur (kuni 5 inimest)
Hind ei sisalda:
* Soojaveebasseinid: 9.-eur
NB: San Vito lo Capo võib asendada ka paaritunnise matkaga Lo Zingaro looduskaitse alal (sissepääs 3.-eurot). Sellisel juhul asendaks ka lõuna soolarestoranis Scopello külakeses valmistatava pane cunzatu ´ga. Tegemist on koha peal valmistatava ahjusooja saiaga, mis täidetakse tomati, juustu, oliivõli ja anshoovistega.  Kui valite matkaga päeva, siis kahjuks soojaveebasseinidesse enam ei jõua.